Csak a gólkülönbség volt kérdéses

A jégkorong OB I negyeddöntőjében a SAPA Fehérvár AV 19 farmcsapatával állt ki az Újpest ellen, és magabiztos sikerrel zárta az első összecsapást.

A Magyar Kupa selejtezői után ugyan volt némi szusszanásnyi idejük pihenni a csapatoknak, mivel azonban az OB I-es pontvadászat még hátralevő része kuparendszerben kerül megrendezésre, így a MOL Ligában elért helyezéseket figyelembe véve a SAPA Fehérvár AV 19, valamint az Újpest gárdái számára plusz feladatot rótt ki a versenybizottság. Lényegében már a négy között van a Dab. Docler, a Miskolci Jegesmedvék JSE, és a Ferencváros együttese, és melléjük csatlakozik majd ennek a párosításnak a győztese. Az egyik fél két nyert győzelméig tart a csata, ahol már akár a SAPA Fehérvár AV 19 keretének összes játékosa beszállhat a bajnoki címért folyó küzdelembe. Igen ám, de a kék-fehérek jelenleg még az osztrák jégkorong liga rájátszásában vitézkednek, és az Olimpija Ljubljana elleni négy győzelemig tartó sorozatának kimenetele még teljesen nyílt, mivel 2-2-re állnak a felek. Ez azt jelenti, hogy elvileg lehetnének visszajátszók a farmcsapatba, amely most a negyeddöntőben a klubot képviseli, de az első találkozón mindössze a negyedik soros Hetényi Péter, és Fekti Ádám erősítette a Fehérvári Ördögök második garnitúráját. A fehérváriaknak a szezon elején nem nagyon ment a lilák ellen, hiszen zsinórban két vereségbe is beleszaladtak – egyszer otthon, egyszer idegenben. Más kérdés, hogy utána még a kupát is figyelembe négyszer nyertek. A hétfői összecsapáson folytatódott ez utóbbi tendencia, a kékek sima, magabiztos győzelem után, előnnyel várhatják a szerdai második összecsapást.

Jegyzőkönyv:

SAPA Fehérvár AV 19 – Újpesti TE 4–0 (1–0, 2–0, 1–0)

Székesfehérvár, 100 néző
V: Babic, Márkus, Tímár

FEHÉRVÁR: Pleszkán – Erdélyi T.(1) , Varga A., NÉMETH A. 1 (2), HAJÓS 1 (2), Németh Á. – Farkas T., Maklári, TÓTH G. 2, Fekti Á. (1), Farkas L.– Hetényi P., Balogh B., Kovács V., Reiter R., Horváth D. – Dósa
Edző: Kóger István

UTE: Szőke – Zalavári, Dorner, Pichler, Gergely Cs., Virág Cs. – Garbacz, Vígh, Szajbert P., Tolnai, Rusznyák – Vojtkó, Sommer, Szirányi D., Gergely Zs., Jankovics – Kukucska, Dömötör
Edző: Ancsin János

Kiállítások: 12 perc illetve 18 perc + 10 perc fegyelmi (Gergely Cs., Gergely Zs.) + végleges fegyelmi (Gergely Cs.)

Az egyik csapat két győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a SAPA Fehérvár AV 19 javára

Edzőszemmel:

– A védekezésre helyeztük a fő hangsúlyt, tudtuk, hogy nem lesz túl sok gól, habár ez a négy megnyugtató. Az volt az alapvető célkitűzésünk, hogy szorosan tartsuk az ellenfelet, kevés kapott góllal, ez azt hiszem teljes mértékben megvalósult. – Kóger István a SAPA Fehérvár AV 19 edzője

– Amíg nem tudunk gólt lőni, addig ne is próbáljunk nyerni. Az elején partiban voltunk a Volánnal, de 0-2 után már elszállt a meccs, és sima vereség lett a vége. Otthon megpróbálunk nyerni. – Ancsin János az UTE edzője