Őrzi helyét a Pécs

A Varioauto-Pécs férfikézilabda-csapata hazai pályán 28-23-ra verte a sereghajtó Mezőkövesdet a Budapest Bank Ligában.

Egyetlen meccset rendeztek pénteken a férfikézilabda NB I.-ben, az eddig mindössze kétszer nyerő Mezőkövesd a Mecsek-aljára látogatott.

A hazaiak az első félidőben nem fogták vissza magukat, Németh Attila legénysége ugyanis 30 perc alatt hétgólos előnyt szerzett, így higgadtan várhatta a második felvonást. A sereghajtó borsodiak a második felvonásban ugyan jobban játszottak, ez csak arra volt elegendő, hogy valamelyest kozmetikázzanak az eredményen, a vége azonban így is 28-23 volt. Hajdú 13 találatával nem csak a hazai oldal, de az egész mezőny legeredményesebbje volt.

A Pécs sikerével megerősítette helyét a tabella nyolcadik helyén, a Mezőkövesd pedig továbbra is az utolsó helyen szerénykedik.