Stílusos szolnoki visszavágás

A Szolnoki Olaj férfikosárlabda-csapata hazai pályán tükörsima győzelmet aratott a Kis Rába-menti Takarék Sopron KC ellen.

A soproni legények ősszel nem kis meglepetésre legyőzték a bajnoki címvédőt, így érett a revans szolnoki oldalról. A Tisza-partiak számára most szombaton jött el a lehetőség a visszavágásra, az Olaj pedig élt is ezzel.

A Sopron becsülettel küzdött a Tiszaligetben, azonban az első negyed után elfogyott a lendület, a Szolnok pedig van annyira rutinos, hogy egy ilyen meccset könnyedén behúzzon. A második félidőben ugyan a vendégek dobtak több pontot, azonban így is a hazaiak nyertek 82-69-re.

Idegenben hozta a kötelezőt a Paks, a Pécs és a Kecskemét is. A hírös városiak közel álltak a meglepő vereséghez, azonban az utolsó negyedben a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést Debrecenben. A Kaposvár otthon verte a Zalaegerszeget hosszabbításban.

Doboz címe:

Szolnoki Olaj – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 82-69 (22-15, 26-17, 21-23, 13-14)
Legjobb dobók: Mills 16, Trotter 15, illetve Rubin 19

Kaposvári KK – Zalakerámia-ZTE KK 94-89 (20-16, 25-26, 21-21, 19-22, 9-4) – hosszabbítás után
Legjobb dobók: Pey 27, illetve Whitworth 30

Jászberényi KSE-Atomerőmű SE 78-94 (19-31, 21-22, 20-14, 18-27)
Legjobb dobók: Austin 29, illetve Williams 22

Marso-Vagép NYKK – Pécsi VSK-PANNONPOWER 83-92 (19-18, 23-22, 23-27, 18-25)
Legjobb dobók: Miskovic 20, illetve Doyne 30, Ciric 27

Factum Sport Debrecen-Kecskeméti KSE 76-78 (17-21, 23-18, 16-15, 20-24)
Legjobb dobók: Schachtner 33, illetve Derasimovic 20