Bajnokot vert a Honvéd

A Vodafone férfi vízilabda ob I 14. fordulójában a Honvéd hazai medencében egy góllal verte az Egert.

A Honvéd Szivós Márton vezetésével már a meccs elején kétgólos előnyre tett szert a forduló előtt listavezető vendégek ellen a Kőér utcában, de a címvédő egyenlíteni tudott a rangadón.

A második negyedben újra kettővel vezetett a fővárosi alakulat, Naganuma találataival viszont ismét egalizált az Eger, 4-4 volt az állás a félidőben.

A nagyszünet után a Honvéd 8-5-re elhúzott, mindenekelőtt az ellenállhatatlanul játszó, s végül 6 gólig jutó Szivós Márton jóvoltából. Biros Péterék azonban nem hagyták magukat, visszakapaszkodott az Eger (8-8), de 10-8-at követően már csak szépíteni tudtak, egyenlítenie nem sikerült a hevesi gárdának.

A Honvéd győzelmének köszönhetően tapad a közvetlen élmezőnyre.

Később a veretlen Szeged négy góllal nyert a Ferencváros ellen, így a tabella élére ugrott.

Eredmény – férfivízilabda on I.

Groupama-Honvéd – ZF-Eger 10-9 (3-2, 1-2, 4-1, 2-4)
Góldobók: Szivós Márton 6, Gór Nagy Miklós 2, Kovács Róbert, Salamon Ferenc 1-1, illetve Bátori Bence, Kevin Graham, Naganuma Acsusi 2-2, Hosnyánszky Norbert, Biros Péter, Varga Zsolt 1-1

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – OSC 19-3 (4-1, 5-1, 7-0, 3-1)
Legjobb dobók: Tiberiu 5, Pásztor 4, illetve hárman osztoztak a gólokon

A-HID Szeged Beton VE – FTC-Fisher Klíma 10-6 (2-0, 4-2, 2-0, 2-4)
Legjobb dobók: Molnár 3, illetve Kicses 2

Kaposvári VK – TEVA-Vasas-UNIQA 7-13 (0-2, 2-4, 2-5, 3-2)
Legjobb dobók: Juhász-Szelei, Burburan, Bereczki 2-2, illetve Boskovic, Katonás 3-3

BVSC-Zugló – KALO MÉH CS and K Szentesi VK 8–10 (2–1, 3–4, 0–2, 3–3)
Legjobb dobók: Deme, Kocidisz 2-2, illetve Weszelovszky 4