Nehezen adta meg magát a DKSK-nak a Cegléd

A BEAC hazai pályán nyert a BSE ellen a női kosárlabda NB I.-ben, a Diósgyőr nagy hátrányból állt fel, a nagyok nem hibáztak.

Az alsóház csapatainak “rangadóján” gyorsan döntésre vitte a dolgot a BEAC a női kosárlabda-bajnokságban. Balogh Judit csapata már a szünetben 40-16-ra vezetett a BSE ellen, nem is lehetett más a meccs vége, mint a hazai győzelem.

A Győr magabiztosan verte a Vasas fiatal együttesét, míg a Pécs a vártnál simábban győzött Baján. A Szekszárd gólgazdag mérkőzésen kapott ki a Zetétől, amelyben a nemrég hazaigazoló Vida Anna 21 pontot szerzett.

A Cegléd sokáig vezetett a Diósgyőr otthonában, de végül az utolsó negyedet tíz ponttal nyerve éppen tíz ponttal nyert a DKSK. A Sopron felőrölte a Fradit a Népligetben.

Eredmények – női kosárlabda NB I.
BEAC – BSE 70-61 (16-7, 24-9, 17-18, 13-27)
A legjobb dobók: Katona 26, Szász 13, Kováts 12, Havasi 10, illetve Szondy 18, Károlyi 16
Győr – Vasas 84-59 (23-21, 20-16, 17-13, 24-9)
A legjobb dobók: Hollingsworth 23, Ciglar 17, Nagy-Bujdosó 13, Simon, Rasheed 11-11, illetve Teilane 23, Adamecz 13
Baja – PVSK 51-77 (11-28, 8-13, 19-24, 13-22)
A legjobb dobók: Szabó 12, Scekic 10, illetve Szamosi 14, Murphy 13, Sarok, Raksányi 10-10
Szekszárd – ZTE 81-92 (17-23, 20-23, 27-26, 17-20)
A legjobb dobók: Milicia, Szemerédi 15-15, Maric 13, illetve Bukovszki 23, Vida 21, Zsovár 14, Varga 11, Czukor 10
Ferencváros – Uniqa Euroleasing Sopron 58-72 (13-23, 17-12, 13-21, 15-16)
A legjobb dobók: Tamás 14, Szlimák, Thuróczi 10-10, illetve Fegyverneky 15, Kurasova 14, Krnjic, Horti 10-10
Diósgyőr – Cegléd 74-64 (15-26, 20-9, 14-14, 25-15)
A legjobb dobók: Hadzovic 24, Skoric 18, Farkasinszki 13, Ocsenás 11, illetve Dobrowolska 16, Sosnowska 14, Orbán 11, Serbán 10