Arn főtáblára jutott Párizsban

Arn Gréta feljutott a 32-es főtáblára a 637 ezer dollár összdíjazású párizsi WTA-tornán, miután harmadik selejtezős mérkőzését is megnyerte.

A világranglista 76. helyén álló magyar játékos a viadal honlapja szerint 2 óra 10 perc alatt 5:7, 6:4, 6:1-re győzte le hétfőn a spanyol Garbine Muguruza Blancót.

Arn a horvát Petra Marticcal találkozik az első fordulóban, amennyiben a világranglista 76. helyén álló magyar játékos nyer, akkor a második körben a hazai közönség előtt szereplő, második helyen kiemelt Marion Bartoli várhat rá.

Arn és Martic eddig kétszer találkozott egymással, 2007-ben Zágrábban hazai pályán a horvát, 2010-ben Varsóban a magyar teniszező győzött.

A francia főváros viadalán Marosi Katalin párosban indul a román Elena Bogdan oldalán. A nyolcaddöntőben az Anna-Lena Grönefeld, Petra Martic német, horvát kettőssel találkoznak.