Újabb Bika-verés

Először nyert a szezonban büntetőpárbajt a SAPA Fehérvár AV 19 az osztrák jégkorong ligában. A középszakaszban, pedig egyszer már elkapták kék-fehérek a négyszeres bajnok Red Bull Salzburg csapatát, ez most ismét sikerült nekik, ezúttal hazai jégen.

Lassan már szappanoperát lehetne írni a SAPA Fehérvár AV 19, és a Red Bull Salzburg páros csatáiról, amelyek mérlege valljuk meg őszintén az idei szezonban melengeti a kék-fehér drukkerek keblét. Kétségtelen, hogy az eddigi öt összecsapásból a Bikák állnak valamivel jobban (3-2), ha a győzelmek számát nézzük, de a legutóbbi fehérvári diadallal a SAPA nemcsak először nyert Salzburgban, hanem hatgólos sikere történelminek is nevezhető. Ugyanis a piros-fehérek nem ehhez szoktak, s ekkora verést nem nagyon kaptak a ligában. A 7-1-es eredmény komoly vízhangot váltott ki Ausztria szerte, más kérdés, hogy a salzburgi lapok annak idején mintha nem akartak volna tudomást venni arról, hogy jókorát betlizett Pierre Pagé vezetőedző csapata. A Fehérváron szinte közutálatnak örvendő kanadai szakember természetesen nehezen emésztette meg a jól szabott „zakót”. „Számunkra most már minden meccs rendkívül fontos, főleg annak tekintetében, hogy otthon kikaptunk. Ráadásul Székesfehérváron kell visszavennünk az elvesztegetett pontokat.” – fogalmazott csapata utolsó edzése után. A vendéglátóknál az utóbbi meccseken nem ment, a középszakasz kiváló rajtja után zsinórban három vereség következett, így aztán mindenki abban reménykedett, hogy vasárnap megszakad ez a negatív sorozat. Kiegyenlített küzdelmet hozott az első két harmad, felváltva vezettek a csapatok, és a harmadik játékrész közepén úgy tűnt ezúttal nem ússzák meg a csapatok hosszabbítás nélkül. Kétségtelen, hogy a két kapus több alkalommal is szinte a lehetetlenből hozta vissza a korongot az igazi play-off hangulatú összecsapáson. A ráadás is hatalmas csatát hozott, nem sok hiányzott ahhoz, hogy ne kelljen eljutnia a Volánnak a büntetőkig, ám nem döntöttek a csapatok. Itt aztán háromból hármat belőttek a kék-fehérek, és teljesen megérdemelten nyertek!

SAPA Fehérvár AV 19 – Red Bull Salzburg 4-3 (2-1, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Gólok: Láda B., Kovács Cs., Klassen, Ladányi illetve Welser, Earl, Abid