Nesze nektek Itxakó

A Győri Audi ETO szombaton este 28-26-ra legyőzte a Bajnokok Ligája középdöntőjében a tavalyi kiírás egyik finalistáját, a spanyol Itxako Navarrát.

Kemény védekezéssel nyitott mindkét csapat az előző idény BL-elődöntőjének “visszavágóján”, és az első két győri gólra néggyel válaszolt az Itxako.

Együtt haladtak az együttesek, ám így is sokat hibáztak a vendégek, végül aztán a szünetre visszavették az előnyt.
A folytatásban már jobban összpontosított Karl Erik Böhn alakulata, és biztosan őrizte a 2-3 gólos vezetését. Két perccel a vége előtt 27-24-re vezetett az ETO, de 30 másodperc alatt két gólt kapott. A magyar bajnok utolsó támadásánál Hornyák büntetőt harcolt ki, amelyet 12 mp-vel a vége előtt Görbicz értékesített.
Amennyiben a Győr jövő vasárnap legyőzi a vereséggel rajtoló dán Midtjyllandot, akkor a címvédő Larvikkal együtt “kettészakíthatja” a kvartettet.

A győriek legjobbja a tíz gólig jutó Görbicz Anita volt.

Női BL, középdöntő, I. csoport, 1. forduló:
Itxako Navarra (spanyol)-Győri Audi ETO KC 26-28 (13-14)   gól: Alonso 8/5, Barbosa 7, Pena 5, Fernandez 3, Aguilar 2, Barno 1, illetve Görbicz 10/3, Löke 4, Amorim 3, Hornyák 3, Lekic 3, Radicevic 3, Vérten 2