Csodagól a 94. percben Portugáliában

Hugo Viana a saját térfeléről elvégzett szabadrúgás után szerezte meg csapata, a Braga számára a győzelmet.

A Braga a Portimonensét fogadta a portugál ligakupa szombati játéknapján. A hazaiak egyértelmű esélyesei voltak a találkozónak, még akkor is, ha a tavalyi bravúros Európa Liga-szereplés után most nem olyan kiugróan jól a csapat eredményei.

A meccset Hugo Viana döntötte el, a 94. percben. Ez még önmagában nem lenne szenzáció, esett már gól a 96. percben is, csakhogy a klasszis saját térfeléről végzett el gyorsan egy szabadrúgást, a vendégek kapusa erre nem számított.

Mondani sem kell, a gól után már nem született újabb találat, “maradt” az 1-0 a Bragának.

“Láttam, hogy a kapus kint áll, megpróbáltam a kapuba lőni a labdát, sikerült. Hogy ez életem legszebb gólja? Lehetséges, de ugyanannyit ér 50 méterről betalálni, mint 5 méterről” – nyilatkozta a Valencia és a Newcastle korábbi játékosa.