Ergométeres bajnokságon mérték össze erejüket a kajakosok

Szomolányi Máté, Gere Bálint és Benedek Dalma nyerte a kajakosok szombaton rendezett ergométeres országos bajnokságát.

A férfiak 200 méteres versenyszámában érvényesült a papírforma, mégis “meglepetés” született: a legjobb magyar sprinter, Molnár Péter csak a B döntőbe tudta magát kvalifikálni, ugyanakkor a tavalyi ergométeres bajnok, a győri Szomolányi Máté győzött. A leghosszabb, 1000 méteres távon, az Építők 20 éves versenyzője, Gere Bálint volt a leggyorsabb.

A nők 500 méteres versenyét a hétszeres világbajnok Benedek Dalma nagy fölénnyel nyerte.

A verseny hat egymás mellett elhelyezett fix üléses kajak-ergométeren zajlott, előfutamos rendszerben. Mindhárom számban a hat legjobb időt elérő versenyző került az A döntőbe.