Fehérváron nyert kosárrangadót a Szombathely

A Falco nagy csatában, két ponttal győzött az Albacomp otthonában a férfikosárlabda NB I. szombati játéknapján.

Az alapszakasz 17. fordulójában már az első negyedben kiélezett volt a küzdelem az Albacomp-Falco rangadón. A hazaiak Daniel Hollis vezetésével eleinte magukhoz ragadták a vezetést, a szombathelyiek azonban egyenlítettek, az első negyed után 25-25 volt az állás.

A folytatásban a vendégek kissé elhúztak, az Albacomp egy triplának köszönheti, hogy nem tíz pontnál nagyobb hátránnyal vonult a nagyszünetre.

Nagyot harcolt a házigazda, hogy csökkentse a különbséget, és ez sikerült is a harmadik negyedben, Simon Balázs pontjai után négy pont volt a különbség a harmadik negyed után.

A folytatásban az egyenlítés is összejött a székesfehérváriaknak, de a Falco ismét meglépett. Hollis és Keller Ákos segítségével ismét felkapaszkodott az Alba, 71-71-nél az utolsó percben azonban Kálmán László szerzett kosarat, és erre már nem tudtak válaszolni a hazaiak.

A Szombathely 73-71-re nyert, ezzel véget vetett az Albacomp hazai veretlenségének.

Eredmények – kosárlabda NB I.
Albacomp Fehérvár – Falco-Szova KC Szombathely 71-73 (25-25, 11-19, 18-14, 17-15)
Legjobb dobók: Hollis 25, illetve Pantelic 19

Szolnoki Olaj – Naturtex-SZTE-Szedeák 90-88 (24-21, 23-15, 17-22, 26-30)
Legjobb dobók: Báder 27, illetve Levy 29

Kaposvári KK – Marso-Vagép NYKK 88-69 (21-18, 13-13, 31-19, 23-19)
Legjobb dobók: Ahelegbe 23, illetve Miskovic 27

Jászberényi KSE – Pécsi VSK-PANNONPOWER 87-91 (14-22, 22-20, 30-21, 21-28)
Legjobb dobók: Austin 20, illetve Ciric 24

Fortress Körmend – Zalakerámia-ZTE KK 78-65 (33-14, 14-15, 16-17, 15-19)