Dán-szerb döntő lesz a kézi-Eb-n

Dánia Spanyolországot, a házigazda Szerbia pedig Horvátországot verte a férfikézilabda-Európa-bajnokság elődöntőjében.

Az első pénteki elődöntőben a spanyolok eleinte magabiztosabban kézilabdáztak a dánoknál, négy góllal is elhúztak, de az északiak visszakapaszkodtak, és a szünetben már vezettek is két találattal.

Rasmus Lauge Schmidt vezérletével tovább növelték előnyüket a dánok a fordulás után, ekkor azonban a spanyolok kapták össze magukat, és egyenlítettek. Rendkívül szoros volt a végjáték, 24-24-nél a dánok szereztek gólt, és minimális különbséggel megnyerték az összecsapást.

Hatalmas várakozás előzte meg az esti szerb-horvát rangadót Belgrádban, a mérkőzés viszont sportszerű küzdelmet hozott.

Az első félidő nagy részében a horvátok vezettek, de csak minimális volt a különbség a szünetben.

A második játékrészre a hazai közönség által támogatott szerbek kerültek fölénybe, Stanic nagyszerűen védett, Ilic és Vujin pedig szórta a gólokat. 25-20 után már nem tudtak felállni a horvátok, a szerbek jutottak a vasárnapi fináléba. A bronzéremért horvát-spanyol összecsapást rendeznek.

Macedónia indulhat az áprilisi olimpiai selejtezőn, miután az ötödik helyért rendezett mérkőzésen egy góllal legyőzte Szlovéniát.