A Miskolc legázolta a Fradit

A magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL Liga rájátszásának vasárnapi játéknapján a Miskolc és a Brasov került közelebb az elődöntőhöz.

A Csíkszereda és a Dab.Docler az alapszakasz után egyenes ágon már bejutott az elődöntőbe a MOL Ligában, a másik két helyért azonban még folyik a harc.

Vasárnap a Miskolci Jegesmedvék Bonar három találatának is köszönhetően 6-1-re legyőzték a vendég Ferencváros csapatát, így a borsodiak kerültek előnybe a két győzelemig tartó párharcban.

A másik mai meccsen a Brasov hazai pályán hosszabbítás után 4-3-ra verte a Steaua Rangers gárdáját.

Eredmények – MOL Liga, az elődöntőbe jutásért, 1. mérkőzések

Miskolci Jegesmedvék-Ferencváros 6-1 (3-1, 0-0, 3-0)
Gólszerzők: Bonar (11., 14., 58.), Dubek (15.), Szilágyi (46.), Jarabek (50.), illetve Hietamaki (8.)

Brasov (román)-Steaua Rangers (román) 4-3 (0-2, 1-0, 2-1, 0-0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Péter (26.), Fodor (46.), Barinka (54.), Varga (67.), illetve Georgescu (8.), Nicolescu (10.), Krug (58.)