Drámai csaták a kézi-Eb-n

Nem bírt egymással a középdöntőbe egyformán a maximális négy ponttal érkezett hazai, illetve német válogatott a szerbiai férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

A szerbek a mérkőzés nagy részében előnyben voltak, vezettek már hat góllal is, a németek azonban fokozatosan felzárkóztak.

Az utolsó percben a hazaiak – 21-20-as vezetésüknél – nem tudtak góllal befejezni egy támadást, a vége előtti nyolc másodpercben pedig a németek kettős emberelőnyben játszottak, és megszerezték az egyenlítő találatot.

A dánok szombaton drámai csatában nyertek. A macedónok az első félidőben hat góllal is vezettek az északiak ellen, de még a szünetre is három találatnyi előnnyel vonulhattak az öltözőbe, a második félidőben viszont felzárkóztak a dánok.

Az utolsó percben, 32-32-nél a macedónok támadtak, ügyesen húzták az időt, majd öt másodperccel a vége előtt jött a kapura lövés, de mint kiderült, túl korán. A kísérlet kimaradt, a dánok pedig villámgyors indításból, 59:59-nél belőtték a győztes gólt.

A lengyel válogatott döntetlent játszott a svéd csapattal, a pontszerzés bravúros feltámadás eredménye volt, a 27. percben ugyanis a svédek 19-8-ra vezettek, és még a félidőben is őrizték 11 gólos előnyüket (20-9). A vége 29-29 lett.

Eredmények – középdöntő, I. csoport, 1. forduló

Szerbia-Németország 21-21 (12-7)
Lengyelország-Svédország 29-29 (9-20)
Dánia-Macedónia 33-32 (16-19)

Az állás: 1. Németország 5 pont (74-68), 2. Szerbia 5 (67-61), 3. Lengyelország 3, 4. Dánia 2 (81-83), 5. Svédország 2 (79-84), 6. Macedónia 1