Szerb és német csoportgyőzelem a kézi-Eb-n

A dánok nem visznek magukkal pontot a középdöntőbe, míg a csehek kiestek a férfikézilabda-Európa-bajnokságon.

Az A csoportban hatalmas csatát hozott a Lengyelország-Dánia mérkőzés, ahol azt igyekeztek elkerülni a csapatok, hogy a középdöntőt nulla ponttal kelljen kezdeniük.

A szünetben még a dánok álltak jobban, ekkor négy góllal vezettek az északiak, végül azonban 27-26-ra alulmaradtak. Ez azt jelenti, hogy Dánia legjobbjai pont nélkül kezdik majd a középdöntőt, míg a lengyelek két pontot visznek magukkal.

A csoportot a házigazda szerb válogatott nyerte, annak ellenére, hogy csütörtökön csak ikszeltek a szlovákokkal.

A B jelű négyesben a németeket még a kiesés réme is fenyegette a svédek elleni meccs előtt, de Uwe Gensheimerék főleg az első félidőben nyújtott teljesítményüknek köszönhetően diadalmaskodtak, ezzel pedig a csoportot is megnyerték.

A kvartett második helyén Macedónia végzett, miután legyőzték a vereségükkel a kontinenstornától búcsúzó cseheket.

Eredmények – férfikézilabda-Eb, 3. forduló
A csoport (Belgrád):
Lengyelország-Dánia 27-26 (10-14)
Szerbia-Szlovákia 21-21 (13-6)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 5 pont, 2. Lengyelország 4, 3. Dánia 2, 4. Szlovákia 1
B csoport (Nis):
Németország-Svédország 29-24 (20-15)
Macedónia-Csehország 27-21 (12-12)
A csoport végeredménye: 1. Németország 4 pont, 2. Macedónia 3 (76-71), 3. Svédország 3 (83-84), 4. Csehország 2
A csoportokból az első három helyezett jutott a középdöntőbe.