A szerbek nyerték a horvátok elleni rangadót

Gólzáporos meccsen Szerbia együttese 15-12-re verte Horvátországot a vízilabda-Európa-bajnokságon.

A B csoport nagy rangadóján a szerbek először a tíz találatot hozó második negyedben vezettek a horvátok ellen, a szünetre viszont már kétgólos előnnyel vonulhattak (8-6).

A harmadik negyed elején már néggyel is ellógott a szerb együttes, de a horvátok nem adták könnyen magukat, és a záró játékrész első percében sikerült egygólosra csökkenteniük a különbséget.

Ezután viszont sorozatban három szerb gól következett, innen pedig már nem volt visszaút Ratko Rudic csapatának. Szerbia végül 15-12-re nyerte a rangadót, és továbbra is százszázalékos az eindhoveni kontinenstornán. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a négy gólig jutó, horvát Sandro Sukno volt, míg a szerbektől Vanja Udovicic háromszor volt eredményes.

A B csoportban a németek első győzelmüket aratva legyőzték a spanyolokat, míg Montenegró három góllal verte Romániát.

A magyar válogatott csütörtökön kora délután Macedóniát verte 14-9-re az A-csoportban. A hatosban a mieink mellett a görög válogatott is hibátlan maradt, miután 20-2-re lépték le Törökország csapatát. A világbajnok olaszoknak nem okozott gondot a házigazda hollandok legyőzése.