Már megint hosszú meccset játszott Isner

Az amerikai John Isner maratoni csatában jutott be szerdán a harmadik fordulóba a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt bajnokságon.

A 206 centis játékos, aki 2010-ben minden idők leghosszabb mérkőzését játszotta Mahut ellen az amerikai nyílt teniszbajnokságion, 43 ászt ütve, 4 óra 41 perc alatt gyűrte le David Nalbandiant.

Argentin ellenfele hat ponttal többet nyert meg a meccs során, mint ő (181-187). Más, ismertebb játékosok is búcsúztak, így a ciprusi Baghdatisz, az amerikai Querrey.

Közben kiderült, közép-európai idő szerint csütörtökön reggel öt-hat óra körül lép pályára Arn Gréta a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság második fordulójában.

Az egyetlen versenyben maradt magyar játékos a hatos pálya harmadik mérkőzését vívja a 17. helyen kiemelt szlovák Dominika Cibulkovával.

A világranglistán 92. helyezett, 32 éves Arn kedden 6:4, 6:2-re verte a rangsorban 65. kanadai Rebecca Marinót. A 22 esztendős Cibulkovával – aki 18. a WTA listáján – eddig egyszer találkozott: a 2007-es New Haven-i keménypályás tornán riválisa nyert 3:6, 6:2, 7:6-ra.

Eredmények – férfiak, 2. forduló (a 32 közé jutásért)
Almagro (spanyol, 10.) – Dimitrov (bolgár) 4-6, 6-3, 6-7 (4-7), 6-4, 6-0
Isner (amerikai, 16.) – Nalbandian (argentin) 4-6, 6-3, 2-6, 7-6 (7-5), 10-8
Dolgopolov (ukrán, 13.) – Kamke (német) 4-6, 6-1, 6-1, 3-6, 8-6
Wawrinka (svájci, 21.) – Bagdatisz (ciprusi) 7-6 (7-3), 6-4, 5-7, 6-1
Karlovic (horvát) – Berlocq (argentin) 7-6 (7-4), 3-6, 6-3, 6-4
Tomic (ausztrál) – Querrey (amerikai) 3-6, 6-3, 7-6 (7-3), 6-3