A ligaelsőt verte a Montréal

A Canadiens 4-1-re legyőzte a New York Rangerst a tengerentúli profi hokiliga legutóbbi játéknapján.

Montrealban a második harmadban dőlt el a két pont sorsa, a kanadai együttes ugyanis három megválaszolatlan gólt is ütött ekkor a Parkőröknek. Max Pacioretty húzta a Habs szekerét, két gólja mellé egy asszisztot is jegyzett a New York ellen.

A Rangers veresége ellenére még mindig vezeti a keleti konferenciát, a csapatnak ugyanis 60 pontja van. Ennyivel az egész ligát tekintve csak a Chicago Blackhawks rendelkezik még, a nyugati éllovas legutóbb a San José Sharksot verte hazai pályán 4-3-ra.

A játéknap legjobbja Jevgenyij Malkin volt, a Pittsburgh Penguins egyik legjobbja ugyanis három góllal és két assziszttal vezette győzelemre övéit a Tampa Bay vendégeként. Malkin a harmadik harmadban, 3-3-as állásnál kezdett bele a gólgyártásba, a vége 6-3 lett a Pingvineknek.

Malkin mesterhármasa:

Hazai pályán nyert a Washington Capitals és az Edmonton Oilers is, míg az Anaheim Ducks a Vancover Canucks otthonából rabolt két pontot.