Magabiztos Falco, csarnokürítés Sopronban

A Szombathely közel harminc ponttal volt jobb szombaton a vendéglátó Pécs csapatánál a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Falco két légiósa, Timberlake és Jancikin nélkül látogatott Pécsre, azonban a szombathelyi legénység így is összeszedett játékkal rukkolt elő: míg a védekezést remekül oldotta meg a feladatát, addig a támadó oldalon is ültek a dobások, így már a félidőben megnyugtató előnyben voltak a vendégek. A végére tovább nőtt a két csapat közti különbség, a vendégek simán nyertek 89-62-re.

Régi-új edző debütált a soproni kispadon, Meszlényi Róbert a sereghajtó Zalaegerszeg ellen tért vissza az SKC-hoz. Ugyan a vendégek némi meglepetésre vezettek a meccs elején, végül a hazai együttes könnyed győzelmet aratott. Az utolsó perceket ugyanakkor foghíjas lelátók előtt játszották a felek, ugyanis a játékvezető a hazai és a vendég „B-közepet” is küríttette – korábban egy túl hevesen reklamáló zalaegerszegit vezettetett ki.

Az Albacomp Debrecenbe látogatott, azonban a tavalyi ezüstérmesnek meg sem kellett izzadnia ahhoz, hogy lesöpörje a Factumot. El-Amin szinte hibátlan teljesítménnyel rukkolt elő és 20 pontig jutott, két triplával színesítette szombati produkcióját.

A Nyíregyháza hazai pályán nagy küzdelmek árán tudott diadalmaskodni a Kecskemét ellenében, míg az Atomerőmű Szegedről utazhatott haza győzelemmel a tarsolyában.

Eredményen – férfikosárlabda NB I.

Marso-Vagép NYKK – Kecskeméti KSE 73-68 (19-18, 17-19, 17-14, 20-17)
Legjobb dobók: Kandic 21, illetve Marko 21

Kis Rába-menti Takarék Soproni KC – Zalakerámia ZTE KK 100-67 (22-22, 25-10, 24-18, 29-17)
Legjobb dobók: Rubin 23, illetve Whitworth 14

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Falco-Szova KC Szombathely 62-89 (18-21, 11-20, 13-24, 20-24)
Legjobb dobók: Doyne 15, illetve Simon 18

Factum Sport Debrecen-Albacomp 53-88 (14-29, 10-20, 17-16, 12-23)
Legjobb dobók: Perrin 16, illetve El-Amin 20

Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 84-94 (17-17, 24-24, 16-23, 27-30)
Legjobb dobók: Ivosev 20 illetve Vojvoda 26