A Flyers az élre állt keleten

Az észak-amerikai profi jégkorongligában a Philadelphia nyerni tudott a Dallas otthonában.

Álomszerűen indult a hazai pályán szereplő Dallas Stars számára a Philadelphia Flyers elleni összecsapás az NHL szerdai játéknapján, hiszen egy perc sem telt el, amikor Michael Ryder góljával már 1-0 volt az állás.

Innentől kezdve azonban csak a vendégek találtak be, és már az első harmadban megfordították az eredményt. A második harmadban Jaromir Jagr kihasznált egy fórt, ezzel tovább növelve a Flyers előnyét. A Philadelphia az utolsó harmadban is eredményes volt, 4-1-es győzelmének köszönhetően pedig átvette a vezetést a Keleti főcsoportban. Claude Giroux mind a négy találatból kivette a részét, egy góllal és három gólpasszal zárta a meccset.

A Flyers győzelme:

A Vancouver sorozatban a harmadik győzelmét aratta, ezúttal a vendég Detroit ellen diadalmaskodtak 4-2-re.

A ligaelső Chicago magabiztosan, 5-1-re verte a nemrég edzőváltáson is átesett Montrealt, akik az új mester, Randy Cunneyworth vezetésével a harmadik, sorozatban a negyedik vereségüket könyvelhették el.