Most a Szolnok ütötte ki ellenfelét, paksi bukta Fehérváron

Meglepően sima győzelmet aratott a Szolnok a Körmend otthonában a férfi kosárlabda-bajnokságban. Meglepetés Jászberényben!

A bajnok nagyon kikapott az előző fordulóban a férfi kosárbajnokságban, a Paks 28 ponttal nyert a Tiszaligetben. Igaz, az Olaj egy sikeres ciprusi kiruccanás és az EuroChallange sorozatban kivívott továbbjutás után kissé fáradtan állt neki a mérkőzésnek.

Most az egyik legnagyobb hazai rivális, a Körmend volt az ellenfél, ráadásul messze, Vas megyében. Ennek ellenére 7-0-ra elhúzott a meccs elején a Szolnok, és az első negyedben szerzett 30 pontjával el is döntötte a mérkőzést.

A második negyedben Soós Gábor triplájával már 36-16 volt az állás, azaz 20 ponttal vezetett a Szolnok, sőt! Gay ellenállhatatlan játékának köszönhetően képtelen volt közelebb kerülni a hazai csapat, még úgy is, hogy négyen is tíz pont fölé kerültek. A Szolnok közel 50 százalékos pontossággal dobta a középtávoliakat, és 13 triplával is megterhelte a hazaiak kosarát.

A másik két mérkőzésen meglepetés született, egyik nagyobb, mint a másik. A Zalaegerszeg első győzelmét szerezte meg ebben a szezonban, miután a Factum otthonában 84-74-ra nyert.

A Jászberény végig vezetett a Kecskemét ellen, a negyedik negyedben már 73-62-re is, a KSE azonban az utolsó percben egyenlíteni tudott Vukadinov triplájával (75-75). Drámai pillanatok jöttek ezután. Kelley odaütött Hodgesnak, ő egy büntetőt dobott be, másodjára hibázott. Hegedűs szerezte meg a lepattanót, aztán eladta a labdát. Csorvási odaütött – ismét – Hodgesnak. Az amerikai megint csak egyet dobott be, de az is elég volt a győzelemhez.

A forduló esti rangadóján a Paks 28 ponttal kapott ki az Albacomp otthonában, úgy, hogy még az 50 pontot sem érte el. Braniszlav Dzunics, a fehérváriak vezetőedzője a meccs után a Sportklubnak elmondta, azért ilyen eredményes az Alba, mert a csapatnak nincs hullámvölgye.

A bajnokságot az Albacomp vezeti.

Eredmények – férfi kosárlabda-bajnokság
Fortress Körmend – Szolnoki Olaj 73-93 (16-30, 13-14, 22-26, 22-23)
A legjobb dobók: Mladenovic 17, Powell 14, Bell, Townes 12-12, illetve Gay 18, Trotter 15, Mills 13, Trepák 12, Nikolov 11
Jászberény – Kecskeméti KSE 77-75 (22-19, 17-18, 21-20, 17-19)
A legjobb dobók: Hodges 18, Horti 16, Fülöp 12, illetve Csorvási 22, Vukadinov 19, Hegedűs 11
Factum Sport – Zalaegerszeg 74-84 (20-23, 17-14, 14-20, 23-17)
A legjobb dobók: Ingram 28, Kaluha 15, Kovács 14, illetve Perine 19, Withworth 18, Hines, Gáspár 16-16
Albacomp – Paks 76-48 (14-18, 17-5, 25-15, 20-10)
A legjobb dobók: Hollis 20, El-Amin, Chism 13-13, Simon, Keller 11-11, illetve Williams 18