A cseheket is elintézte Mocsai csapata

Gőzerővel készül az Európa-bajnokságra a férfi kézilabda-válogatott. A Karácsony Kupa második napján a cseheket vertük.

Eredmények – Karácsony Kupa, 2. nap
Csehország – Magyarország 25-33 (7-17)

Szlovákia-Lengyelország 39-35 (17-16)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont, 2. Szlovákia 2 (64-64), 3. Lengyelország 2 (68-71), 4. Csehország 0

A magyar válogatott magabiztos győzelmet aratott a cseh B-válogatott felett a Karácsony Kupa második játéknapján. A győztes személye már az első félidőben eldőlt, miután a mieink az 5 perc után stabilizáló védekezésükkel megfojtották a cseh támadásokat.

A harmadik találkozót a lengyelek ellen játtsza Mocsai csapata holnap, 15 óra 45 perctől.

Az alábbiakban olvashatod az élő közvetítésünket.

30. PERC: Baloghé az utolsó szó – a végeredmény 33-25 a magyar válogatott javára.

28. PERC: A végére mindenki lazít egy kicsit, ezt a csehek arra használják fel, hogy elviselhetővé tegyék a differenciát.

A másik mérkőzés 18 óra 15 perckor kezdődik, hivatalosan a szlovákok lesznek a pályaválasztók a lengyelekkel szemben.

25. PERC: Balogh és Vadkerti gondoskodik arról, hogy ne kelljen izgulnunk a meccs végén, 31-22!

23. PERC: Most viszont közelebb jöttek, Frstka góljával 29-22. Zsinórban hármat vágtak.

20. PERC: A meccs alighanem eldőlt, bár 10 perc van még hátra, és láttunk már olyan magyar válogatottat, amely innen elbukott. Ez nem fog, mert ahogy közelebb jönnének a csehek, mindig van valaki, aki kisegíti a másikat. 29-19, Halász is betalált!.

16. PERC: Szép gólokra is futja: Gulyás egy kínai figura végén talál be (27-17).

14. PERC: Lékai és Such Timuzsin is betalál, nem hagyjuk közelebb kerülni a cseheket (25-15).

11. PERC: Nincsenek sokan a csarnokban Nagyszombaton, így lehet hallani a bekiabálásokat a szakvezetés részéről. Vadkerti nyugtatja meg egy kicsit Mocsait, amikor azonnal válasehek szépítő találatára (23-13).

10. PERC: A gyöngyösi Sándor Ákos is eredményes: 22-12.

8. PERC: Ahogy mondani szokták: potyognak a gólok. Most Gulyás volt eredményes a mieink részéről: 21-12. Megvan Tatai első bravúrja is.

6. PERC: 19-10 Lele Ákos találatával. Ez a szegedi játékos elős gólja a magyar válogatottban.

A magyar válogatott Csehország (és a jogelőd Csehszlovákia) elleni örökmérlege: 48 győzelem, 7 döntetlen, 26 vereség.

3. PERC: Krupa talált be talpról, 17-9 az állás, de Balogh megnyugtatja a mieinket első góljával (18-9).

1. PERC: Egy cseh cunder az elején, de elég gyatrára sikeredett. A mieink eladták a labdát, az első gól a cseheké. A mieinknél ott van a pályán Balogh, Sándor, Lékai, Vadkerti, a kapuban pedig Tatai. Teljes csere tehát a mieinknél.

1. PERC: Elkezdődött a második félidő.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, 17-7-ES MAGYAR VEZETÉSSEL FORDULUNK!

30. PERC: Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kér a csehek támadása előtt. Mikler hatástalanítja a lövést.

28. PERC: Épp jelezni szerettük volna, hogy a kiállítások eddig elmaradtak, amikor Császárt kiküldik…

27. PERC: Császárt nem lehet tartani, és Mikler is remekel, naná, hogy Harsányi bevágja a szélről. 16-6, hatalmas most a különbség a két együttes között.

24. PERC: Tegnap is jól kezdett a magyar csapat, 8-2-re mentünk a szlovákok ellen, aztán szorosabb lett az első félidő vége. Most 12-6-nál megállapíthatjuk, most nem lesz olyan szoros. Iváncsik gólja után Mikler-bravúr, majd Császár 4. találata: 13-6!

23. PERC: Nagyon összeállt most a magyar válogatott védekezése. Ancsin egy ellentámadásból meg is szerezte a 11. gólt. Sobol válaszolt azonnal, nagyon hosszú idő után. 11-5!

20. PERC: Ilyés sem akar lemaradni, 10-4! Időt kér Mika másodedző.

18. PERC: Ancsin Gábor talált be, 8-4! Majd Zubai góljával 9-4, öt góllal megyünk!

15. PERC: Először három gól a mieink előnye (7-4), Császár kétszer is betalált. Sokat cserélnek a csapatok.

14. PERC: Rendkívül sok technikai hiba van a meccsen, sok a labdaeladás, a rossz passz. Sobol lövését védte Mikler, az ellentámadásból Császár szerez gólt 5-4, ide.

10. PERC: 4-4 az állás, mert nagyon kapkodó a játék. Még szerencse, hogy Mikler remekel a kapuban.Kár, hogy Petrzala is jól véd.

A cseh válogatott kerete
Tomás Petrzala (Dukla Praha), Milan Malina (Zubri), Jakub Krupa (Tatran Presov, szlovák), Jakub Frstka (Tatran Presov, szlovák), Jan Sobol (Vardar Szkopje, macedón), Kamil Piskac (Dukla Praha), Ondrej Mika (Zubri), Radek Horák (Dukla Praha), Ladislav Brykner (Dessau-Rosflauer HV, német), Jakub Sindelar (Talent Plzen), Jiri Motl (Lovosice), Tomás Cíp (Tatran Presov, szlovák), Jan Landa (Lovosice), Roman Becvar (Talent Plzen), Vojtech Petrovsky (Karvina), Vojtech Sík (Notteroy Handball, norvég), Radek Mráz (Dukla Praha) Szövetségi kapitány: Martin Lipták

5. PERC: A magyar válogatott elsők között jutott ki a szerbiai Európa-bajnokságra, a meccseket Újvidéken játsszuk majd.

3. PERC: 3-2-re módosult az állás, a csehek a kezdeti idegeskedés utén megnyugodni látszanak. De csak egy pillanatra, mert Krupa sárgát kap, Zubai pedig hetest harcol ki: Harsányi góljával 4-2, ide!

1. PERC: Mikler kezd a kapuban, a mieinknél Buday, Császár, Harsányi, Ancsin, Iváncsi, Ilyés kezdett. Hatosfalas védekezéssel indítunk. Ilyés lövi az első gólunkat, majd Buday következett – 2-0 a mieink javára!

1. PERC: Elkezdődött a találkozó!

Gyászszünettel kezdődött a találkozó, Vaclav Havel, volt cseh köztársasági elnök tiszteletére, aki nemrégiben hunyt el.

Szlovák játékvezetők közreműködnek a mérkőzésen.

A mieinknél ezúttal a kapuban Tatai és Mikler kap majd szerepet.

Hamarosan kezdődik a találkozó. Ha a magyar válogatott nyer, és Szlovákia legyőzi Lengyelországot, megnyerjük a tornát, az utolsó fordulótól függetlenül.

A szerdai, Csehország elleni mérkőzésen ugyanúgy egy gyengébb ellenfél játszik, mint ahogy kedden, hiszen a csehek sem a legjobbjaikkal érkeztek a tornára, a szlovákokhoz hasonlóan.

A két gárda legutóbb november 15-én találkozott egymással, akkor mi nyertünk 26-25-re a belgrádi Négy Nemzet Tornáján.

A magyar válogatott kerete
Kapusok: Fazekas Nándor (MKB Veszprém), Tatai Péter (Pick Szeged), Mikler Roland (Pick Szeged)
Jobbszélsők: Harsányi Gergely (Tatabánya Carbonex), Gulyás Péter (MKB Veszprém)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Balogh Zsolt (B. Braun Gyöngyös)
Irányítók: Császár Gábor (MKB Veszprém), Lékai Máté (Pick Szeged), Lele Ákos (Tatabánya Carbonex)
Beállók: Sándor Ákos (B. Braun Gyöngyös), Zubai Szabolcs (Pick Szeged), Schuch Timuzsin (MKB Veszprém), Szöllösi Szabolcs (Csurgó)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (MKB Veszprém), Halász Máté (B. Braun Gyöngyös)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged)

A Karácsony Kupa amolyan kis visegrádi négyes torna, ha politikai alapon közelítenénk meg a tornát, de nem úgy közelítjük meg. Már csak azért sem, mert mind a lengyel, mind a cseh, mind a szlovák (na és persze a magyar) együttes erős válogatott.

A mieink az első mérkőzésen a házigazdákat verték 29-25-re, a mieink legeredményesebb játékosa Iváncsik Gergő és Császár Gábor volt, mindketten 5-5 gólt szereztek. A csoport másik meccsén a lengyelek 33-32-re verték a cseheket, mai ellenfelünket.

“Örülök neki, hogy több játékosnak is lehetőséget tudtunk adni, hogy nívós ellenféllel szemben pályára léphessen, és szokja a nemzetközi mérkőzések atmoszféráját. Tisztességes, becsületes játékkal, sokszor emberhátrányban kézilabdázva tudtunk nyerni. Erős a cseh és a lengyel válogatott is, ellenük is igyekszünk kipróbálni az eddig kevesebb lehetőséget kapó válogatott játékosokat, de természetesen lehetőseink szerint mindig a győzelem a célunk” – nyilatkozta a mérkőzés után Mocsai Lajos a Sport Tv-nek

Eredmény – Karácsony Kupa, 1. nap
Szlovákia – Magyarország 25-29 (13-16)
Magyarország: Fazekas, Tatai (kapusok), Ancsin 3, Balogh 2, Császár 5, Gulyás 1, Halász 3, Harsányi 4 (2), Ilyés, Iváncsik G. 5, Lékai 3, Lele, Sándor 1, Schuch, Vadkerti A. 1, Zubai 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.