Hozta a kötelezőt a Sopron és a Pécs, túlórában nyert a ZTE

A ZTE NKK kétszeri hosszabbításban győzte le a Ceglédet a női kosárlabda NB I. szombati játéknapján.

A címvédő soproni hölgyek hazai pályán fogadták a Vasast szombaton és már a félidőre elhúztak tizenegy ponttal. Székely Norbert lányai aztán a harmadik harmadban biztosították be győzelmüket, végül 73-52-es győzelmet arattak. Kurasova 18, Krnjic 13 ponttal zárt, a túloldalon Teilane 14-ig jutott.

Az előző szezon ezüstérmese, a Pécs is parkettre lépett, a Mecsek-aljaiak Szekszárdon vendégeskedtek. A kiegyenlített első negyedet követően a végül 29 pontig jutó Quigley vezette Pécs folyamatosan növelte előnyét a lefújásig, végül 82-71-es győzelmet aratott.

A Cegléd a Zalaegerszeg meccsén 68-68-at mutatott az eredményjelző negyven perc játékot követően, következhetett az első ráadás. A felek a hosszabbításban is megküzdöttek egymással, a ZTE NKK a ráadás második negyedében tudták lelépni ellenfelüket, ekkor csak két egységig jutott a Cegléd, 75-82 lett a vége.

A játéknap negyedik mérkőzésén a baja magabiztos győzelmet aratott a Újbudán a BEAC vendégeként.

Eredmények – női kosárlabda NB I.

Atomerőmű KSC-Pécs 2010 71-82 (17-17, 13-19, 20-24, 21-22)
Legjobb dobók: Milica 21, illetve Quigley 29

Ceglédi EKK-ZTE NKK 75-82 (21-12, 14-24, 19-16, 14-16, 5-5, 2-9) – kétszeri hosszabbítás után
Legjobb dobók: Orbán, Serbán 18-18, illetve Czukor 21

ELTE-BEAC Újbuda – Bajai NKK 66-83 (19-23, 10-16, 16-21, 21-23)
Legjobb dobók: Csicsai 30, illetve Scekic 16

UNIQA-Euroleasing Sopron – Vasas-Basket 73-52 (23-12, 13-13, 23-9, 14-18)
Legjobb dobók: Kurasova 18, illetve Teilane 14