Elődöntős a Szentes a LEN-kupában

A Szentes női vízilabdacsapata hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást a női LEN Kupa-negyeddöntő hazai visszavágóján.

Az első mérkőzésen a holland Leiden otthonában 9-9-es döntetlent ért el a Szentes, így a visszavágó előtt valamivel a magyar együttes számított esélyesebbnek a továbbjutásra.

Ennek ellenére a hollandok meglógtak a meccs elején, az első negyed után a vendégek 4-1-re vezettek. Zantleitner Krisztina csapata a második negyedben ugyan még nem tudott faragni a hátrányból, de a harmadikban az egyenlítés is összejött (6-6).

A rendes játékidőben ezután mindössze egy-egy gól született mindkét oldalon, így következhetett a hosszabbítás. A ráadás során a Leiden nem szerzett gólt, a Szentes viszont a hosszabbítás második felében kettőt is, így a magyar együttes jutott a LEN-kupa legjobb négy csapata közé.

Eredmény – női LEN-kupa, negyeddöntő, visszavágó

Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK – Leiden (holland) 9-7 (1-4, 1-1, 4-1, 1-1, 0-0, 2-0) – hosszabbítás után

Továbbjutott: a Szentes 18-16-os összesítéssel.