A sereghajtó Mezőkövesd csapatának nagy reményei nem lehettek a veszprémi Arénában, már az első félidőben tizenkét gólos előnyre tettek szert a hazaiak.
Mocsai Lajos a második játékrészben már főleg a fiataloknak adott lehetőséget, a Veszprém pedig a végén csaknem félszáz lőtt gólig jutott, és magabiztosan, 44-26-ra nyert.
Szombaton a másik két mérkőzésen sem történt meglepetés a férfi kézilabda NB I.-ben: a Csurgó simán nyert a Tata otthonában, a Tatabánya pedig a vendég Kecskemétet győzte le különösebb gond nélkül.

