A Körmend nyerte a vasi El Clásicót

A harmadik negyedben döntötték el a meccseket a hazai pályán szereplő együttesek a férfi kosárlabda-bajnokságban.

Bár a szombathelyiek megnyerték az első negyedet a körmendi tornacsarnokban, ott el is fogyott a tudomány, legalábbis az újabb tíz percre mindenképpen.

A Körmend a második tízpercet 29-9 arányban, azaz húsz ponttal nyerte meg, ezt egy csapat sem képes könnyen elviselni. A hazaiaknál ezúttal is Rashad Bell volt a legeredményesebb (27 pontja mellett leszedett 7 lepattanót is), de mindegyik légiós kitett magáért, Mladenovic, Powell és Townes (10 lepattanó is az övé lett) is bőven 10 pont felett zárt.

A Falcóban ezúttal csak Timberlake és Pantelic nyújtott átlagon felülit, ezért a vasi rangadót magabiztosan nyerte meg a Körmend. Ezzel a tabella második helyére lépett.

29-6, 21-8, 27-19
. Ezek a másik három meccs harmadik negyedbeli részeredményei. Az Albacomp a Pécs ellen, a Paks a nyeretlen Zalaegerszeg ellen “tartalékolt” a szünetig, akkor még nem lehetett megjósolni, vajon születik-e nagy meglepetés a fordulóban.

Nem született, mert a végén mindkét élcsapat megszerezte a győzelmet, csakúgy, mint a Kaposvár, amely a sokáig jól küzdő Szegedet győzte le, végül a számszerű eredmény szerint magabiztosan.

Eredmények – férfi kosárlabda NB I.
Fortress Körmend – Falco Szova KC Szombathely 105-86 (20-23, 29-9, 31-30, 25-24)
A pontszerzők: Bell 27, Mladenovic 22, Powell 19, Townes 16, Németh 9, Ferencz 7, Fodor 5, illetve Timberlake 22, Pantelic 16, Harazin 15, Kálmán 11, Will 10, Simon, Szabó Zs., Jancikin 4-4
Albacomp – PVSK Pannonpower 92-68 (22-23, 23-17, 29-6, 18-22)
A legjobb dobók: Chism 23, Hollis 18, Keller 14, Juhos 13, Supola 10, illetve Ciric 22, Doyne 20, Tóth 17
Atomerőmű SE – ZTE 88-70 (22-22, 24-22, 21-8, 21-22)
A legjobb dobók: Cole 21, Körtélyesi 17, Kámán 13, Morgen 11, illetve Tóth, Withworth 15-15, Perine 13, Kinter 11
Kaposvári KK – Naturtex SZTE Szedeák 87-78 (22-19, 19-16, 27-19, 19-24)
A legjobb dobók: Wilson 23, Raivio 20, Lekli 16, Fey 15, illetve Ivosev 27, Levy 20, Dukic 17