Magyar teniszezőkre figyel a világ

Óriási esély előtt áll az az öt ifjú magyar teniszező, akik a Nike Junior Tour amerikai világdöntőjére utazhatnak.

A sportszergyártó világcég hazai versenyének győztesei Miamiba utaznak, hogy korosztályuk legtehetségesebb fiataljaival a nemzetközi döntőn mérjék össze tudásukat. A tét nem kicsi: a győztesek komoly szerződéssel folytathatják a pályafutásukat.

A Nike Junior Tour egy különleges tehetségkutató program, amelynek célja a legjobb fiatal teniszezők felkutatása és mentorálasa szerte a világon. Rafael Nadalt például pályája kezdetén háromszor is győzedelmeskedett a nemzetközi döntőn, lényegében e programnak köszönhetően ismerhette meg a világ.

A verseny pénteken kezdődik Miamiban.

Ez az öt magyar versenyző utazhat a világdöntőre:

Szabó Fruzsina (Szombathely) – U 12 lányok – jobbkezes – kétszeres Magyar bajnok a 12 éven aluli lányok között

Soha Lénárd (Budapest) – U 12 fiúk – Jobbkezes – ötszörös Magyar bajnok, az International Generali Bambini Cup 2011 és a 33. Int. NMW Junior Cup 2011 győztese egyéniben és párosban is az U12-es kategóriában

Békefi Bianka (Budapest) – U 14 lányok – Jobbkezes – Magyar bajnok egyéniben és párosban, 2011 Montecattini u16-os bajnokság elődöntőse

Stolmár Rebeka (Budapest) – U 14 lányok – Jobbkezes – Magyar bajnok, Epetion Cup ITF G5 döntős

Koncz Barnabás (Pécs) – U 14 fiúk – Jobbkezes – Magyar bajnok az U14-es kategóriában