A Veszprém nyerni tudott Dániában

A dán Silkeborg még nem tudott pontot szerezni a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A Veszprémnek hála, most sem.

A magyar élcsapat úgy vágott neki a dán BL-túrának, hogy az előző körben nagy pofont kapott. A Berlin úgy nyert 9 góllal Veszprémben, hogy előtte a mieink győzni tudtak a német fővárosban.

A Silkeborg pont nélkül állt a forduló előtt, és már az első félidőben bebizonyosodott, hogy az aktuális mérkőzés után is 0 pont áll majd a nevük mellett. Tekintve, hogy az ellenállhatatlanul játszó magyar csapat 9 gólos előnyre tett szert az első 30 perc után.

Terzic nem léphetett pályára sérülés miatt, de a Veszprém pótolni tudta a gólerős játékost. Már 10-3-ra is vezetett a magyar csapat a beszámolók szerint lagymatag hangulatban zajló találkozón, Császár és Vujin is jól játszott.

A fordulás után 5 gólra feljött a hazai együttes, de a Veszprém rendezte sorait, tartotta az eredményt. Félgőzzel is sikerült tehát a győzelem, amellyel a magyar gárda továbbra is őrzi második helyét a csoportban.

A Szeged hazai pályán kapott ki a szintén dán Köbenhavntől.

Eredmény – férfi kézilabda Bajnokok Ligája
Silkeborg – MKB Veszprém 19-25 (5-14)
A legjobb dobók: Petersen 5, Schmidt, Zvizej 4-4, illetve Vujin 8, Császár 4, Korazija, Iváncsik T., Ilyés 3-3