Az osztrák és a magyar csapat is nyeretlen volt eddig, a Linz hétszer, a Vasas négyszer kapott ki a szombati mérkőzést megelőzően.
Az első szettet nagyon simán nyerte meg a Linz, a második és a harmadik felvonásban ugyanakkor feljavult az angyalföldiek játéka, és megnehezítették ellenfelük dolgát.
A magyar bajnokságban mindeközben veretlen maradt a BSE, mivel öt játszmában nyert Újpesten a női röplabda NB I szombati játéknapján.
Albrecht MVSC MISI-VESC 3-1 (22, -23, 22, 18)
Békéscsabai RSE-Palota RSC 3-0 (20, 15, 16)
A férfiaknál a Dág és a Dunaferr is három szettben tudta le soros mérkőzését, előbbi a Sümeget, utóbbi a DEAC-ot verte 3-0-ra.
Dági KSE-Sümegi RE 3-0 (17, 16, 17)

