A Ferencváros Baján, a Diósgyőr otthon győzött

Szoros meccseket rendeztek a női kosárlabda NB I.-ben a szombati fordulóban. A Szekszárd a legvégén húzta be.

Majdnem csodát tette a Vasas női kosárlabdacsapata, de aztán a Szekszárd tett így. A vendégek a szünet után a harmadik negyedben a maguk javára fordították a mérkőzést, sőt, a negyedik játékrészben is biztosan vezettek.

A fővárosi fiatalok azonban úgy gondolták, belehúznak, és a legvégén 61-60-ra a vezetést is átvették. Jött azonban két tolnai büntető, amivel megnyerte a fontos találkozót a Szekszárd.

Szintén szoros volt a meccs Diósgyőrben, ahol az egyetemista BEAC meglepően jól helytállt. Az első tízpercben összeszedtek egy tízpontos hátrányt, ezután kellett futniuk. Végül nem sikerült utolérniük a Diósgyőrt, amely harmadik győzelmét aratta.

A bajnokságot remekül kezdő, ám azóta visszaeső Baja hazai pályán kapott ki a Ferencvárostól. Farkas Sándor (a képen) együttese a zárónegyedben biztosította be a sikert.

Eredmények – női kosárlabda NB I.
DKSK-Misi – BEAC 76-71 (26-16, 16-19, 17-19, 17-17)
A legjobb dobók: Farkasinszki 24, Skoric 20, Hadzovic 10, illetve Havasi 22, Csicsai 15, Zsámár 13
Baja – Ferencváros 70-84 (19-16, 12-25, 12-13, 17-30)
A legjobb dobók: Szabó 16, Szepsi, Theodorán 15-15, illetve Englert 19, Ruják 16, Tamás 14, Russai 12, Turóczi, Szlimák 11
Vasas-Csata – Szekszárd 61-62 (22-19, 12-15, 9-17, 18-11)
A legjobb dobók: Pál 21, Teilane 18, illetve Szemerédi, Fejes 13-13, Pap 12, Cvetanovic 10