Kétszer is vezetett, de kikapott a Fradi

A Ferencváros jégkorongcsapata 8-3-ra kikapott a címvédő Csíkszereda otthonában, a Mol Liga pénteki játéknapján.

Izgalmasan indult a csíkszeredai mérkőzés, ugyanis közel hét perc alatt négy gól született 2-2 elosztásban. A vendég Ferencváros Hegyi Dominik révén másodjára is megszerezte a vezetést a harmad utolsó percében, azonban ami ezután következett, azt nem teszik ki a budapestiek az ablakba.

A zöld-fehérek a második felvonásban négyszer is kapituláltak, vagyis az utolsó húsz percet már kényelmes helyzetből várhatta a sorozat címvédője, amely a harmadik harmadban is vágott még kettőt és 8-3-ra nyerte meg az összecsapást.

Egy ponttal tudta azonban csak növelni előnyét az erdélyi gárda az élen, ugyanis az előző szezon másik döntőse, az ezüstérmes Dab.Docler büntetőkkel legyőzte a Steaua Rangerst. A bukaresti gárda két ízben is egalizált a rendes játékidő során, a rávezetéseknél ugyanakkor nem remegtek meg a dunaújvárosiak, Galanisz Nikandrosz neve mellé került a győztes büntető.

Székesfehérváron igazi gólfesztivált rendeztek, az összesen tizenkét gólt hozó találkozón a Sapa az utolsó előtti percben kapusát is lehozta az egyenlítés érdekében, a Miskolc azonban betalált az üresen tátongó ketrecbe és 7-5-re megnyerte a mérkőzést. Saluga Martin volt a meccs hőse, egy gólja mellé ugyanis kiosztott négy gólpasszt is.

Eredmény – MOL Liga, alapszakasz
Steaua Rangers (román) – Dab.Docler 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 0-1) – büntetőkkel
gólszerzők: Persson (26.), Georgescu (52.), illetve Azari (7., 28.)

HSC Csíkszereda (román) – Ferencváros 8-3 (2-3, 4-0, 2-0)
gólszerzők: Bíró (5.), Novak (7., 25.), Molnár (22.), Becze (32.), Mihály, (33.), Nagy I. (54.), Szőcs (56.), illetve Jánosi (2.), Feil (7.), Hegyi (20.)

Sapa FehérAV19 farm – Miskolci Jegesmedvék 5-7 (2-1, 2-3, 1-3)
gólszerzők: Kiss D. (11.), Németh A. (17.), Fekti (24.), Nagy G. (33.), Hajós (59.), illetve Fodor (4.), Bonar (21., 47., 55.), Saluga (39.), Rafaj (40.), Dubek (60.)