Nem lehet legyőzni a címvédő Sopront

Az UNIQUA-Euroleasing Sopron együttese hazai pályán 75-55-re verte a ZTE NKK-t a női kosárlabda NB I-ben.

A hazai nézők igazi kosársulit láthattak a Zalaegerszeg elleni mérkőzés első perceiben, Székely Norbert lányai ugyanis megerőltetés nélkül húztak el pikk-pakk 10-0-ra. A negyed közepén esett az első vendégkosár, a ZTE ugyanakkor nem nagyon tudott mit kezdeni nevesebb ellenfelével.

A végeredmény úgy lett 75-55 a Sopronnak, hogy hazai oldalon az utolsó negyedben a juniorok voltak fent és mindössze két egységet szereztek. A címvédő továbbra is hibátlan az NB I-ben.

A Ferencváros a BSE-t, az Újbuda az Atomerőmű KC-t verte kiegyenlítette meccsen. A Fradi a remek utolsó negyedének köszönheti a sikert. A Diósgyőr a második félidő elejét nyomta meg Miskolcon a Vasas ellen, ennek köszönhetően pedig magabiztosan nyert.