A Szentes csoportgyőztes a LEN Kupában

Első lett a Szentes női vízilabdacsapata a LEN Kupa szentesi selejtezőtornáján, miután a vasárnapi zárómeccsen nyert az orosz Uralocska ellen.

A Szentes három győzelemmel, százszázalékos teljesítménnyel jutott be a kontinentális sorozat negyeddöntőjébe.

A zentaiak (25-5) és a görög Patrasz (15-7) sima legyőzését követően az orosz alakulat sem tudta feltartóztatni a csongrádiakat, akik a befejező csoportkörben kerültek össze a legerősebb riválissal.

Az Uralocska 1-0-ra, majd 2-1-re, a negyedik negyedben pedig 5-4-re vezetett, de a hajrát Zantleitner Krisztina együttese bírta jobban.

A hazaiak előbb egyenlítettek, majd 10 másodperccel a dudaszó előtt büntetőből az ősszekszárdi Kövér-Kiss Réka a csoportgyőzelmet érő hatodik találatot is megszerezte, így a magyar csapat az első hely birtokosaként került be a kontinentális sorozat legjobb nyolc gárdája közé.

A sorsolás hétfőn lenne, de megeshet, hogy a negyeddöntős párosítás elkészítése késedelmet szenved, mivel több – válogatott játékosai révén – érintett ország is kérte a kupaprogram halasztását a januárban esedékes hollandiai Európa-bajnokság miatt.