Sport

Beindul a versenyengedélyek digitális nyilvántartása

Keddtől működésbe lép a sportolók versenyengedélyeinek digitális nyilvántartása, amelybe elsőként a londoni olimpikonok kerülnek bele.

Czene Attila, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) sportügyekért felelős államtitkára a hétfői sajtótájékoztatón kifejtette: a rendszerváltás óta megoldatlan ez az – egyelőre próbaüzemben lévő – nyilvántartási rendszer, amely naprakész adatokkal szolgál a sportolók egészségügyi helyzetéről.

Soós Ágnes, az Országos Sportegészségügyi Intézet (OSEI) főigazgatója hozzátette, hogy hosszú távon mintegy 250 ezer sportolóra számítanak a csak az érintettek számára hozzáférhető online adatbázisban, amelynek külső állomásai a fővárosi és vidéki orvosi rendelőkben lesznek.

 

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik