Lóránték nyerték a spanyolországi magyar rangadót

Lóránt Péter hat ponttal és öt lepattanóval segítette győzelemhez a Lagun Arót Hanga Ádám csapata, az Assignia Manresa ellen.

A spanyol pontvadászat szombati játéknapján a Lagun Aro GBC hazai pályán látta vendégül az Assignia Manresát. A vendégek az első negyedben még jobbak voltak ellenfelüknél, azonban a hazaiak a második tíz percben fordítottak a meccs állásán, majd a félidőt követően elléptek ellenfelüktől, a Manresa már csak a végét tudta izgalmassá tenni, 88-82 lett a vége.

A Lagun Aróban Lóránt Péter tizenegy és fél percet kapott, ezalatt hat pontot, öt lepattanó (köztük hármat a támadóoldalon) szorgoskodott össze. A vendégeknél Hanga Ádám 14 minutumot töltött a parketten, négy mezőnykísérletéből azonban csak egy ült, összesen négy ponttal, illetve két-két lepattanóval és assziszttal zárt. Hanga faultproblémák miatt sokat ült, összesen négy személyi hibával zárt.