Terol lett 125 kcm utolsó világbajnoka

Sebestyén Péter a 18. helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei utolsó versenyén, a Valenciai Nagydíjon.

A 125 kcm-es kategória utolsó világbajnoki címét a Valenciában második spanyol Nioclas Terol szerezte meg. Ezt a géposztályt a jövő évtől a Moto3 kategória váltja fel.

Sebestyén Péter a 107 százalékos szabály szerint ugyan nem kvalifikálta magát a versenyre, mindössze 13 ezreddel maradt el a kötelező szinttől, de így is engedélyt kapott, hogy vasárnap elrajtolhasson a 28. pozícióból.

A 17 éves magyar pilótát az olasz Matteoni Racing Team kérte fel arra, hogy helyettesítse az Apriliával szereplő spanyol Joan Perellót a valenciai GP-n. Sebestyén idén tíz helyszínre utazhatott el a világbajnokságon, de szinte minden futamán technikai problémák hátráltatták, és szeptember elején szerződést bontott csapatával, a Caretta Technology-val.

Nehéz hétvége volt, az időjárási körülmények egyáltalán nem kedveztek, folyamatos változás volt, mára még a szél is megérkezett. Sok idő elment az állítgatásokkal, és bizony nekem is idő kellett, hogy visszarázódjak, hiszen augusztus óta nem versenyeztem. A mai futamra tudtam igazán felvenni a ritmust, innen lenne jó kezdeni. Összességében örülök ennek a hétvégének, hiszen a futamon jó időket tudtam motorozni” – nyilatkozta a futamot követően Sebestyén.

MotoGP-ben a már világbajnok ausztrál Casey Stoner diadalmaskodott, a kilencedikként zárt Loris Capirossinak ez volt az utolsó futama. Az olasz versenyző 328 nagydíjon indult, és három vb-címet ért el.