Thorpe felemás visszatérése

Az ötszörös olimpiai bajnok Ian Thorpe mindössze a hetedik lett a szingapúri úszóvilágkupán.

A 29 esztendős ausztrál úszó ötévnyi pauza után tért vissza a medencébe, feltett szándéka az, hogy kijusson a 2012-es londoni olimpiára. Az első megmérettetése pénteken volt, amikor is a szingapúri úszóvilágkupa százméteres vegyes döntőjében állt fel a rajtkőre.

A fináléba a hatodik legjobb idővel bejutó Ian Thorpe remekül kezdte a pillangózást, azonban a hát- és mellúszással is meggyűlt a baja, így végül csak a hetedik lett.

„Elégedett vagyok az első ötven méteremmel és boldoggá tesz, hogy a víz alatti munka is jól ment. A mellúszással már gondjaim voltak, ezzel majd foglalkoznom kell a továbbiakban”
– értékelte saját teljesítményét a Thorpedo.

A versenyt egyébként a mindössze 19 esztendős Chad Le Clos nyerte meg, a fiatal dél-afrikai pedig a döntőt követő sajtótájékoztatón nem győzte dicsérni a visszatérő legendát, mint mondta, „csak rá kell nézni az eredményeire, magukért beszélnek”.