Majdnem világcsúcs a frankfurti maratonon

Wilson Kipsang három másodperccel maradt el a világcsúcstól a frankfurti maratoni futóversenyen. Két magyar olimpiai A-szintet teljesített.

A címét megvédő 28 éves kenyai Kipsang 2:03:41 órás eredménnyel ért célba, ennél gyorsabban csak honfitársa, a 26 esztendős Patrick Makau teljesítette a távot, mégpedig idén szeptember 25-én, amikor Berlinben 2:03:38-cal győzött.

A nők versenyében “csupán” versenycsúcs született a 2:21:57 órával záró etióp Mamitu Daska jóvoltából. A magyar szövetség tájékoztatása szerint Kálovics Anikó, aki a 15. helyen végzett és a 21. Rakonczai Bea a 2:37:00 órás olimpiai A szinten belül ért célba. Az A szint elérése esetén akár három versenyző is indítható az adott számban a játékokon.