Megizzadt a győzelemért a Szolnoki Olaj

A címvédő a végjátékban biztosította be sikerét Szegeden, a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

A bajnokságot három vereséggel kezdő Naturtex-SZTE-Szedeák hazai pályán megnehezítette a címvédő Szolnok dolgát. A szegediek új légiósa, az amerikai Jonathan Levy tartotta meccsben a hazaiakat az első negyedben, de ekkor leginkább a vendégek akarata érvényesült (9-18).

Az Olaj fölénye a második negyed elején is folytatódott, de összekapták magukat a hazaiak, így a nagyszünetre “csak” tizenegy pontos volt a hátrányuk.

A folytatásban aztán Levy vezérletével csökkentette a különbséget a Szeged, a harmadik játékrész végén már csak négy pont volt a két együttes között, így izgalmasnak ígérkezett a végjáték a Tisza-parti derbin.

Az Olaj végül nem szórakozta el a meccset, a végén növelték a tempót, így 81-67-re nyertek Báderék idegenben.

Vasárnap még két mérkőzést rendeztek a férfi kosárlabda NB I-ben: a Sopron Molnár András vezérletével hazai pályán 80-70-re legyőzte a Debrecent, míg a Pécs dolgát nagyon megnehezítette a vendég Jászberény, de végül a hazaiak a nagyon jó napot kifogó Csirics irányításával 92-85-re nyertek a sok hibával tarkított mérkőzésen.

Eredmények – férfi kosárlabda NB I

Naturtex-SZTE-Szedeák – Szolnoki Olaj 67-81 (9-18, 17-19, 22-15, 19-29)
Legjobb dobók: Levy 21, Ivosev 16, illetve Báder 17, Nikolov 13, Horváth Á. 12

Kis Rába menti Takarék Soproni KC-Factum Sport Debrecen 80-70 (25-17, 12-15, 20-16, 23-22)
Legjobb dobók: Molnár A. 29, Rubin 14, illetve Ingram 26, Kovács I 15

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Jászberényi KSE 92-85 (30-20, 16-20, 21-25, 25-20)
Legjobb dobók: Ciric 28, Vasojevic 22, illetve Jones 23, Hodges 17