Rangadót nyert az Eger Szolnokon

A címvédő Eger hatalmas csatában, egy góllal nyert a forduló előtt veretlen Szolnok otthonában a Vodafone férfi vízilabda OB I-ben.

Az egyre nagyobb célokat szövögető Szolnok és a bajnoki címvédő Eger játszotta a férfi vízilabda Vodafone OB I pénteki fordulójának rangadóját.

Bundschuch Erik szerezte a meccs első gólját, de Pásztor Mátyás találatával azonnal egyenlített a Szolnok. Bár 3-1-re meglépett az Eger, a negyed 3-3-as döntetlennel végződött.

Georgescu két gólt is szerzett a második negyed végén, ezekkel vette át a nagyszünetre a vezetést a hazai együttes, sőt a harmadik etapban is a román pólós talált be, 7-5-re húzott el a Szolnok.

Jött azonban a japán Naganuma, és bizonyította Gerendás Györgynek, érdemes volt szerződtetni. A zárónegyedben hatalmas küzdelem folyt a medencében, amelyből az Eger került ki győztesen.

A Honvéd eközben magabiztosan nyert Szentesen, a Szeged Pécsen, a Vasas a Fradi ellen.

Eredmények – férfi vízilabda Vodafone OB I
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – ZF-Eger 9-10 (3-3, 3-2, 2-3, 1-2)
A legjobb dobók: Georgescu 4, illetve Biros, Hosnyánszky, Willem, Naganuma 2-2
Bodrogi Bau-Szentesi CS and K-Szentesi VK – Groupama-Honvéd 9-17 (1-2, 4-4, 2-5, 2-6)
A legjobb dobók: Weszelovszky 4, illetve Szivós 7

Debrecen Fujitsu – OSC 9-4 (1-0, 3-2, 2-1, 3-1)

A legjobb dobók: Varga T. 5, illetve Galambos, Benczúr, Zentai, Szécsi 1-1

PVSK-Fűszért – Szeged-Beton VE 11-18 (3-5, 1-4, 3-5, 4-4)

A legjobb dobók: Bóbis 4, illetve Török és Kunac 4-4

TEVA-Vasas-UNIQA – FTC-Fisher Klíma 16-7 (5-1, 6-1, 4-1, 1-4)

A legjobb dobók: Vámos 4, illetve Czigány 2

BVSC-Zugló – Kaposvári VK 14-5 (3-0, 5-1, 4-3, 2-1)