Sarapova Li Nától is kikapott a WTA-világbajnokságon

A kínai Li Na két játszmában legyőzte az oroszt Isztambulban, a 4,9 millió dollár összdíjazású női tenisz WTA-vb-n.

Az idei Roland Garroson győztes Linek nagyon meg kellett küzdenie a sikerért, az 1 óra 57 percig tartó összecsapáson végig kiegyenlített volt a játék.

Sarapova egyébként kedden az ausztrál Samantha Stosurtól is vereséget szenvedett. A másik mérkőzésen Azarenka megverte Stosurt, és így három játékosnak is 1-1 győzelme van jelenleg a csoportban.

A csoportok első és második helyezettje jut a szombati elődöntőbe, majd a keresztbejátszás győztesei kerülnek a vasárnapi fináléba.

A friss bajnok 1,75 millió dolláros csekket kap, amennyiben az összes meccsét megnyeri.

Eredmény – WTA-világbajnokság
Fehér csoport:
Li Na (kínai, 5.) – Marija Sarapova (orosz, 2.) 7:6 (7-4), 6:4
Viktorija Azarenka (fehérorosz) – Samantha Stosur (ausztrál, 7.) 6:2, 6:2
A csoport állása: Azarenka 2 pont/1 mérkőzés, Li Na 2/1, Stosur 2/2, Sarapova 0/2