Magosi nyerte a salakmotoros egyéni bajnokságot

A papírformának megfelelően a 23 éves szegedi motoros nyerte a magyar bajnoki sorozatot a debreceni győzelme után.

Magosi Norbert ebben az évben már Argentínában és Szlovákiában is a legjobb salakmotoros lett, így három ország bajnokának vallhatja magát.

A zárófutam előtt még Szatmári Lászlónak volt esélye az aranyéremre, ám a debreceniek motorosa a döntőben csak negyedik lett, így meg kellett elégednie az ezüstéremmel. A három versenyből álló bajnoki sorozat első viadalát sérülés miatt kihagyó, címvédő Tabaka József számára a dobogó harmadik fokának megszerzése volt a cél, ezt el is érte.

A mostani viadalon debütált Debrecenben a közel nyolcmillió forintért megvásárolt légpalánk, amely lehetővé teszi világversenyek szervezését is a jövőben. A hírek szerint a következő szezonban Európa-bajnoki futamot is láthat majd a publikum a Gázvezeték utcai salakstadionban.