Menetel az első kiemelt Moszkvában, Schiavone kiesett

Vera Zvonarjova könnyedén jutott be a legjobb nyolc közé a moszkvai Kreml Kupán.

A hazai közönség előtt szereplő orosz hölgy hamar lerendezte ellenfelét a keménypályás tornán, ugyanis mindössze két gémet engedélyezett a szerb Bojana Jovanovskinak, aki az előző körben az ukrán Alona Bondarenkót búcsúztatta két sima szettben.

Vera Zvonarjovára a legjobb nyolc között a Dominika CibulkovaKlara Zakopalova párharc győztese vár majd.

Kedden Jelena Jankovic búcsúzott a sorozat további küzdelmeitől, de szerdán sem maradtunk meglepetés nélkül, ugyanis a negyedikként rangsorolt Francesca Schiavonénak az észt Kanepi elleni mérkőzés jelentette a végállomást, a nyolcaddöntőben.

Eredmények – WTA-torna, Moszkva (721 ezer dollár összdíjazás)
1. forduló (a 16 közé jutásért):
Cibulkova (szlovák, 8.)-Hercog (szlovén) 6-3, 7-6 (7-3)
Vesznyina (orosz)-Kudrjavceva (orosz) 6-0, 6-1

nyolcaddöntő:
Zvonarjova (orosz, 1.)-Jovanovski (szerb) 6-1, 6-1
Dusevina (orosz)-Petrova (orosz) 6-2, 7-6 (7-3)
Kanepi (észt)-Schiavone (olasz, 4.) 6-4, 5-7, 7-6 (9-7)

Férfiaknál a másodikként rangsorolt Viktor Troicki jutott be a legjobb nyolcba, ő a spanyol Riba Perét verte 6-4, 6-4-re. Ellenfele az ötödik kiemelt Alex Bogomolov lesz, aki Dusan Lajovicon, majd Mihail Kikuskinon is három-három szettben jutott túl eddig.

Eredmények – ATP-torna, Moszkva (725 ezer dollár összdíjazás)