Nyert a címvédő Sopron és a Zalaegerszeg

A címvédő Sopron magabiztosan verte a vendég Ceglédet, míg a DKSK Zalaegerszegen kapott ki a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Cegléd elleni mérkőzés a második negyedben dőlt el a hazaiak javára, akkor, amikor 23-8-ra nyerte a játékrészt a Sopron. Onnatól a címvédő végig tartotta a kiharcolt előnyt, és még az is belefért, hogy a ceglédiek ötponttal nyerjék a záró negyedet.

Szorosra sikeredett a Baja-Atomerőmű találkozó, ugyanis a félidei állás 32-32 volt. Így nem meglepő, hogy a végjáték is izgalmasan alakult, de végül a hazaiak tudták megszerezni a győzelmet, a hatponttal megnyert negyedik negyednek köszönhetően.

Az eddig nem túl acélosan szereplő Diósgyőr Zalaegerszegre látogatott, és bár az első negyedben még tartották magukat a vendégek, a ZTE felőrölte a DKSK-t, így a miskolciak minusz 29-cel utazhattak haza.