Remek soproni kosáreste, helytállás az USA ellen

Az Uniqa Euroleasing Sopron kosárlabdacsapata 73-63-ra kikapott az Egyesült Államok női válogatottjától a vasárnapi gálameccsen.

Telt ház és kiváló hangulat várta a Magyarországra érkező klasszis válogatottat az MKB Arénában. A mérkőzés előtt a soproni utánpótláscsapatok léptek pályára, valamint látványos bemutatókat láthatott a közönség.

Nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe a soproni csapat, amely a 7. percben már 5 ponttal vezetett (20-15), a negyed vége mégis 22-22-es “döntetlen” lett, a Győrben szereplő Montgomery kosaraival. A második etapban is remekelt a hazai csapat, Fegyverneky és Kurasova-Gorbunova kosarai után időt kért Geno Auriemma, az amerikaiak szövetségi kapitánya (39-33).

A nagyszünet (41-41 után) a hazai klasszis, Eördögh Edit ünnepélyes búcsúztatásával telt, megható pillanatokat élt át a 2200 néző. A pihenő után magasabb sebességi fokozatra kapcsolt az USA (49-56), időt is kért Székely Norbert vezetőedző, de a vendégek fokozatosan elhúztak. Végül tíz ponttal nyert az amerikai válogatott, de a Sopronnak is járt a vastaps.

A magyar csapat szerdán a Tarbes együttesét fogadja Euroliga-találkozón.

Eredmény – felkészülési kosárlabda-mérkőzés
Uniqa Euroleasing Sopron – Egyesült Államok 63-73
(22-22, 19-19, 9-21, 13-11),
Sopron, 2200 néző
Sopron: Fegyverneky 12/3, Zavecz 8, Kurasova 14/3, Krivacevic 4, Horti 8 Csere: Krnjic 2, Fűrész 7/3, Szabó F. 4, Czank -, Licskai 4
USA: Pondexter 14/3, Montgomery 9/3, Cash 14, Young 12, Charles 12 Csere: Jones 6, Griner 6
Vasárnap a női kosárlabda NB I-ben is játszottak egy mérkőzést, ezen a találkozón a Pécs együttese fölényesen, 95-55-re nyert Cegléden.