Háromgyermekes családanya a görög hősök nyomában

Lubics Szilvia nyert a hölgyek között a Spárta és Athén közötti 246 kilométeres futóversenyen.

A 37 éves fogorvosnő szép magyar hagyományt folytatott, hiszen a Spartathlont 1991-ben első magyarként Bogár János nyerte meg.

A viadal 370 indulójából csak 143-an érték el a célt, Lubics Szilviát csak 13 férfi előzte meg.

A magyar futónőnek két holtpontja volt, először éjszaka futás közben elaludt és elesett, majd néhány órával később, egy dögtelep elhagyása után gyomorfájdalmai támadtak.

Lubics Szilvia 31 órán belül szerette volna lefutni a 246 kilométert, végül valamivel több, mint 29 óra alatt sikerült.

A verseny nem pénzdíjas, a hagyományok jegyében a célbaérkezők olajág-koszorút kapnak, illetve megitatják őket az Evrotasz folyó vizével, mint annak idején a távot elsőként lefutó görög futárt, Pheidippidészt.