Fölényes győri siker Miskolcon

A DKSK harmadik meccsét is elvesztette a női kosárlabda-bajnokságban, a Győr mellett a Fradi is idegenben győzött.

A BEAC és a Zalaegerszeg fővárosi találkozóján egyértelműen a vendégek voltak az esélyesek.

Ennek már az első negyedben hangot is adott a zalai csapat, hiszen 21-8-ra hozta az etapot. Minden tekintetben jobb volt a ZTE, elég csak azt megjegyezni, hogy 20-szal több lepattanót kaparintottak meg.

A Baja az előző fordulóban egyetlen ponttal tudott győzni a Diósgyőr otthonában és most majdnem lemásolták előző fordulóbéli szereplésüket. Ezúttal a Vasas volt a szenvedő fél, a fővárosiak két ponttal kaptak ki otthonukban. Scekic ezúttal is villogott, 25 pontig jutott.

A Diósgyőr harmadik mérkőzését is elvesztette, ezúttal ismét hazai pályán, a Győr az első és a harmadik negyedben demoralizálta a miskolciakat. Az amerikai Hollingsworth 12 pontja mellett 13 lepattanóval volt csapata egyik legjobbja.

A Ferencváros sorozatban második mérkőzését nyerte meg, a Szekszárdnak csak momentumai voltak a találkozón.

Eredmények – női kosárlabda-bajnokság
BEAC – ZTE 52-79 (8-21, 7-23, 18-14, 19-21)
Legjobb dobók: Zsámár 12, Varga 20, Czukor 14, Zsovár 12
Vasas-Csata – Baja 62-64 (20-21, 19-9, 11-15, 12-19)
Legjobb dobók: Bajnóczi 14, Teilane 12, Mansare 11, Pusztai 8, illetve Scekic 254, Szabó 10, Bozóki 9
DKSK-Misi – Uni Seat Győr 60-84 (11-24, 18-16, 10-21, 21-23)
Legjobb dobók: Hadzovic 21, Skoric 18, Farkasinszki 15, illetve Ciglar 19, Nagy-Bujdosó 16, Simon 13, Hollingsworth 12
Szekszárd – Ferencváros 53-65 (7-14, 14-17, 17-20, 15-14)
Legjobb dobók: Szemerédi, Milica 12-12, illetve Szlimák 14, Englert 13, Kovács 11, Russai 10, Vida 8