Az első és a második kiemelt is sima két szettben húzta be saját meccsét.
Előbb a címvédő Nadal verte az Egyesült Államok legjobbját, Mardy Fish-t, majd rögtön utána a zsinórban tizedik meccsét nyerő Murray kalapálta el David Ferrert kevesebb, mint másfél óra alatt.
A világranglista második és negyedik helyezettje holnap reggel hétkor feszül egymásnak a tokiói keménypályás verseny ötszáz pontjáért és a végső győztesnek járó, 295 ezer dolláros díjazásért. Murray utoljára éppen Nadaltól kapott ki a US Open elődöntőjében.
A szeptember 10-ei mérkőzés legszebb pillanatai:
Murray (brit, 2.) – Ferrer (spanyol, 3.) 6-2, 6-3

