Nadalék nem botlottak Tokióban

Az első három kiemelt, köztük a spanyol Rafael Nadal egyaránt bejutott a negyeddöntőbe a tokiói keménypályás férfi tenisztornán.

Az egykori világelsőnek ugyanakkor nem volt könnyű dolga, ugyanis az igen jól szerváló Milos Raonic feladta a leckét az ibériainak, aki azért így is két szettben letudta a csütörtöki mérkőzését. “A meccs elején azt sem tudtam mihez kezdjek az adogatásaival, az első két szerva gémében egyetlen pontot sem tudtam szerezni. Egy idő után aztán már belerázódtam, így a továbbjutás is meglett” – emlékezett vissza a találkozóra a 25 esztendős Rafael Nadal.

Mindeközben a brit Andy Murray szinte meg sem izzadt, mindössze három játékot veszített az amerikai Alex Bogomolov ellen, sima 6-1, 6-2-vel ment tovább. A torna harmadik kiemeltje, a spanyol David Ferrer szetthátrányból fordítva jutott tovább az ausztrál Ebden ellenében.

Eredmények – ATP-torna, Tokió (,214 millió dollár összdíjazás)
2. forduló (nyolcaddöntő):
Nadal (spanyol, 1.)-Raonic (kanadai) 7-5, 6-3
Murray (brit, 2.)-Bogomolov Jr. (amerikai) 6-1, 6-2
Ferrer (spanyol, 3.)-Ebden (ausztrál) 4-6, 6-2, 6-2
Giraldo (kolumbiai)-Turszunov (orosz) 6-4, 7-6 (7-4)
Nalbandian (argentin)-Dodig (horvát) 7-6 (7-2), 6-2

Közben Pekingben is zajlanak az események, a férfiaknál és a nőknél is a nyolcaddöntőkre került sor. A hölgyeknél a második kiemelt Viktorija Azarenka lábsérülése miatt ki sem állt a fehérorosz Pavljucsenkova ellen, míg a világelső dán Caroline Wozniacki két játszmában győzött az észt Kaia Kanepi ellen.