Egy félidőt bírt a Pick Szeged a Kiel ellen

A Pick Szeged 38-26-ra kikapott a világsztárokkal felálló Kiel csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 1. fordulójában.

A találkozó egyértelmű esélyese a világsztárokkal felálló Kiel volt, a szegediek a lelkes közönségükben bízhattak.

Gyors gólokkal indult a meccs, és eleinte együtt haladt a két csapat. Mindkét edző sokat variálta a formációkat, ám mindig jött válasz, a hazaiak becsülettel tartották a lépést a Bundesliga éllovasával.

A nagy rohanásban jól jött az időkérés, Skaliczki László vezetőedző a 24. percben, 13-13-nál próbálta meg felkészíteni tanítványait a szünet előtti hajrára. Nem sikerült, mert a Kiel bombaerős lövéseivel szemben ekkor nem volt ellenszer, a különbség lehetett volna nagyobb is, ha Mikler nem véd büntetőt.

A folytatásban már sokkal jobban védekezett a német gárda, ráadásul a szegediek fokozatosan elfáradtak, és ezzel párhuzamosan nőtt a németek előnye. A 43. percben már 26-19-re húztak el a sokkal esélyesebb vendégek. A 48. percben, 22-30-nál Skaliczki időt kért, mert együttese összezuhant, később már kétszámjegyű lett a különbség (25-35), sőt, a lefújásig még tovább nőtt.

A Tisza-partiak jövő vasárnap a nyitókörben Belgrádban diadalmaskodó dán Köbenhavn otthonában lépnek fel.

Velux férfi BL, 1. forduló, D csoport
Pick Szeged – THW Kiel (német) 26-38 (14-16)
A legjobb dobók: Zubai 8, Ancsin 5, Buday 4, Sulc 3, Prodanovic 3, illetve Zeitz 8, Ilic 7, Jicha 7, Narcisse 4, Ahlm 3, Klein 3, Kubes 3,
Partizan Beograd (szerb) – Köbenhavn (dán) 25-31 (12-16)
Montpellier (francia) – Ademar Leon (spanyol) 38-34 (19-18)
Az állás: 1. THW Kiel 2 pont (38-26), 2. Köbenhavn 2 (31-25), 3. Montpellier 2 (38-34), 4. Ademar Leon 0 (34-38), 5. Partizan Beograd 0 (25-31), 6. Pick Szeged 0 (26-38)